Dilmer Terapi ve Danışmanlık

Merhaba, oğlum 3 yaşında, konuşurken sıkıntı yaşıyordu, kekemelik üzerine bi çok araştırma yaptım, sonra tavsiye üzerine Dilara hanım ile tanıştım, dil ve konuşma terapisti olarak alanında kesinlikle uzman birisi, gözle görülür bir ilerleme var oğlumda, teşekkür ederim.


Dilmer Terapi ve Danışmanlık

Oğluma 2 yaşında otizm teşhisi kondu. Şuan 4 yaşında ve iki yıldır otizm ile ilgili çok şey öğrendim. Otizmli bir birey için yapılması gereken en önemli şey eğitim eğitim eğitim. Ama bu eğitimin gerçekten doğru eğitimcilerin alınması gerekli, bu konuda biz çok şanslıyız. Yasin hocamız ve Dilara hocamız dil ve konuma terapisi ve diğer alanlarda uzmanlaşmış, her çocuğun kendi ihtiyacina göre çözüm uygulayabilen dil ve konuşma terapisti olarak nadir eğitimcilerdendir. Dilmer ekibindeki herkese teşekkür ederim...Dilmer Terapi ve Danışmanlık

4 yaşında oğlumuz Ateş'e 2 yaşında Otizm teşhisi konuldu. Hemen rehabilitasyon eğitimlerine başladık ilk 6 aydan sonra Yasin hocamız ve akabinde Dilara hocamız ile tanıştık ve o günden sonra bu rahatsızlıkla mücadelemiz çok daha iyi gitmeye başladı. Şu an konuşma ağırlıklı gidiyor derslerimiz ve çok iyiyiz. Bu rahatsızlıkla mücadele eden aileler için iyi öğretmen bulursanız onlara dört elle sarılın zira biz bulduk. Teşekkürler Dilara hocam, Teşekkürler Yasin Hocam, Teşekkürler Sema Hanım.


Dilmer Terapi ve Danışmanlık

3.5 yaşındaki oğlumuz, Mayıs 2016'dan bu yana Dilara Hanım'dan dil ve konuşma terapisi alıyor. Çalışmalara ilk başladığında yoğun davranış problemi sergileyen, kusan, ağlayan oğlumuz, Dilara Hanım'ın tavsiye ettiği özel eğitim takviyesi ve oyunlarla beraber seanslara adapte oldu. Şu anda seanslara tek başına giren oğlumuzun dil ve konuşmasında Dilara Hanım sayesinde hızlı bir gelişme görmek bizi çok mutlu ediyor.


Dilmer Terapi ve Danışmanlık

Selamlar Dilara mermertaş ile çalışma fırsatına eriştiğim iki yıl içinde hem bir meslektaş hem de tarepist olarak ne kadar özverili çalıştığını gözlemleme şansım oldu. Kendisi mesleki gelişimine son derece önem veren, vakalarının en kısa sürede en iyi sonuçları alması için elinden geleni yapan ve etik çalışma prensiplerinden asla ödün vermeyen bir terapisttir.


Dilmer Terapi ve Danışmanlık

4.5 yaşında olan oğlumun bundan 1.5 yıl önce konuşmaların da takılmaları başladı. 1.5 yıllık süreçte boyut değiştirdi. Konuşmaları bazen tek harfe takılma bazen çok zorlanma sonunda kekeme şeklinde devam etti. ilk etapta pedagog psikolog konuşma terapistine gittim fakat küçük olduğu için beklemem gerektiği söylendi. Başlar da bu duruma çok takılmadık fakat yaşıtları sevimli oldukları kadar acımasız da olabiliyorlardı. Öneğin konuşmasının bitmesini beklemeden konuşmalar dinlemek istememeler, özgüvenini kırmalar.. şuan çok farketmese de Kayrayı ilerde çok yıpratacaktı. Örneğin ilk okula başladığın da derslere katılmama, depresyon, içine kapanma, kendini ifade etme korkusu, konuşmaktan çekinme gibi sonuçlar doğurmaması adına bir arayışa girdik nasıl düzeltebiliriz bu durumu diye . Okulumuzun psikoloğu sayesinde tanıştık Dilara Hanımla 4. Seansımıza gideceğiz ama ilk günden Kayra ona aşık oldu gitmek hatta terapi sonrası eve dönmek istemiyor. Her çıkışımız da bir daha ne zaman gelicez anneee Şu kısacık zamanda aralarında ki sevgiyi siz düşünün artık ... 4-5 aylık bi zamanımız var sonrasında tekrar yazıcam umud ediyorum ki hiç takılmadan bitiricez bu durumu. .... sevgiler


Dilmer Terapi ve Danışmanlık

Merhabalar Dilara hanım çok değer verdiğim bir öğretmenimiz ve dostumuz oldu. Herzaman ki güler yüzüyle içten yaklaşımıyla iyi hissetmemizi sağladı. Oğlum 9 yaşında Otizmli hala konuşamıyor Ama Dilara hanımla oğlumu konuşturmayı başaracağımıza inanıyorum. Dilara hanımla 1.5 yıldır çalışıyorum ve daha da çalışacağımıza inanıyorum. Kendisi aldığı iyi eğitim ve disiplinli çalışması, çalışmalarında beraber izleyeceğimiz yolu size güzel anlatması ile size güven veren bir terapist. Kendisine teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Dilara hanımı gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.


Dilmer Terapi ve Danışmanlık

Merhaba, Oğlum anne baba ve yakın aile bireyleri dışında ilk defa bir öğreticiye güvendi ve sonunda da ona aşık oldu. Beş kelime ile başladığımız konuşma terapimiz, şuan susturamadığımız, kendini sözlü ifade edebilen bir birey ortaya çıkardı. Bizimkisi biraz farklı bir vakaydı. Oğlumun "HA-CA " dediğimiz bizim anlayabildiğimiz bir dili vardı. Uzman konuşma terapistimiz sayesinde bunu aştık, tüm seslerle tanıştık. Artık rahatça doğru seslerle, gerektiğinde uzun cümleler kurabilen bir oğlum var. Erken farketmek ve erkenden bir uzmana başvurmak hatta birkaç uzman görüşü almak en iyi sonucu almanızı sağlayacak en temel husus. Emeğiniz çok büyük Dilara hanım. Ortaya çıkardıklarınızın karşılığını verebilmemiz zor. Ama sanıyorum siz de ayna olduğunuz çocuklarımızda gördüğünüz sonuç nedeniyle, bu mesleği adeta aşkla yapıyorsunuz. Sizi biz de oyun oynamaya bekleriz. Teşekkürler.